top of page

הַאַחֵיכֶם יָבֹאוּ לַמִּלְחָמָה וְאַתֶּם תֵּשְׁבוּ פֹה?!

"הגיוס לצה"ל -
פיקוח נפש לאומי!!"

חובת ההגנה על העם והארץ
הרינו להבהיר כי חובה ברורה וגמורה היא על פי תורתנו הקדושה על כל אדם מישראל להשתתף במלחמת עזרת ישראל מצר שבא עליהם, לרבות לומדי תורה ותלמידי חכמים (רמב"ם, הלכות מלכים, ה, א; ז, ד; קרן אורה, סוטה מד, ב).

אל אחינו החרדים אל דבר ה'

מכוח הערבות ההדדית בעם ישראל, וכמי ששותפים יחד אתכם בהכרת החשיבות הבלתי מעורערת של לימוד התורה לקיומו של העם היהודי, אנו קוראים לציבור החרדים לדבר ה' בשעה קשה וגורלית זו להתגייס למערכה הקשה ולומר הנני!
הננו קוראים לצבא ההגנה לישראל להכשיר במהירות מסלולים אשר יאפשרו שמירה מוקפדת על אורח החיים החרדי.

אל נבחרי הציבור

הדרישה הנחרצת להגברה משמעותית של ההשתתפות בהגנת העם והארץ נשמעת מרוב מוחלט בעם, מכל מחנותיו, הנותנים יחד כתף למאמץ המלחמתי. אנו דורשים מנבחרי הציבור, על כל גווניו וחלקיו, שלא לפרוש מהציבור, ולא לתמוך במתווה הממשלתי המוצע כעת, אשר אינו מהווה אף לא התחלה של מענה אמיתי לצורכי הביטחון והחברה הקיומיים של ישראל, בטווח הקצר והארוך.
אנו קוראים לנבחרי הציבור, על כל גווניו וחלקיו, להתעשת, לא להתעלם מדרישה מוסרית ותורנית צודקת זו, להתעלות מעל לשיקולים הפוליטיים הצרים, ולקדם במשותף מתווה אמיתי אשר יוביל להגברה משמעותית של השתתפות כל חלקי החברה, כולל החברה החרדית, בהגנת העם והארץ, ולנקוט בכל האמצעים הנדרשים לשם כך. 

אל הציבור על כל גווניו

"עֵת צָרָה הִיא לְיַעֲקֹב וּמִמֶּנָּה יִוָּשֵׁעַ" (ירמיהו, ל, ז). אנו קוראים לציבור על כל גווניו, מוסדותיו וארגוניו, להתריע בקול גדול על הסכנה הקיומית העומדת לפתחנו, לעורר תפילה וזעקה לאבינו שבשמיים שיחזק את ידי מגיני ארץ קדשנו, יברך את מדינתנו, ישלח אורו ואמיתו לראשיה שריה ויועציה, ויתקנם בעצה טובה מלפניו בסוגיות גורליות אלו.

Western Wall

הַאַחֵיכֶם יָבֹאוּ לַמִּלְחָמָה
וְאַתֶּם תֵּשְׁבוּ פֹה?!

גם אני מצטרפ/ת לקריאה

*הקריאה ורשימת החותמים עשויים להתפרסם באופן ציבורי

חותמים על העצומה

מובילי הרוח הציונית

חגי פרידלר

נשוי לדבורה, רופאת ילדים, ואב ל-4. גר בנחושה. בוגר ישיבת ההסדר בירוחם ומוסמך לרבנות מטעם הרבנות הראשית לישראל. בעל משרד עו"ד עצמאי. פעיל חברתי בנושא קידום הסכמות רחבות. ממקימי מיזם "ברית 80/80".

תמונה1.jpg

מרק אביטבול

עולה מצרפת. נשוי לפסקל, אב ל-5 וסב לנכדים רבים. תושב ירושלים. בעל תואר ד"ר לפיזיקה מהאוניברסיטה העברית. יזם הייטק ונשיא קבוצת VISIONIX   העולמית העוסקת בתחום האלקטרו-אופטיקה.

תמונה3.png

הרב מיכאל אברהם

נשוי לדפנה ואב לשישה. ד"ר לפיזיקה עיונית. למד בכולל 'חזון איש' בבני ברק (במקביל ללימודיו האקדמאיים). ר"מ במכון הגבוה לתורה של אוניברסיטת בר אילן, ובעבר שימש כר"מ בישיבת ההסדר בירוחם.  עוסק בפילוסופיה, מדע והגות יהודית, ומחבר ספרים בנושאים אלו.

תמונה5.jpg

אפרת ליפשיץ

נשואה לעודד ואמא ל 4 מדהימים, תושבת נחושה. יוזמת ומקימת חמ"ל Jshield  -חמ"ל אזרחי למען כוחות הביטחון והמפונים. בוגרת שליחויות חינוכיות ומדיניות ברחבי העולם ומתעסקת בחינוך יהודי בתפוצות.

תמונה4.jpg

אהד וסטרייך

נשוי לתמר ואב לשלושה. גר בצור הדסה. בוגר ישיבת ההסדר בירוחם. ד"ר לפיזיקה. בוגר תכנית "אמירים – מדעי הטבע" של האוניברסיטה העברית.

תמונה7.jpg

אבי לביא

יליד 1971. אב ל 5 וסב לנכדה. אדריכל עצמאי באזור בית אל ובנימין. דור שני בבית אל (הורי, שיחיו, מגרעין מקימי בית אל). בוגר ישל"צ, וישיבות ההסדר אור עציון ובית אורות. פעיל חברתי.

תמונה6.png
רוח ציונית.jpg

© כל הזכויות שמורות לרוח הציונית 

bottom of page